Temat: Domy ekologiczne w praktyce.

witam wszystkich forumowiczów.;) chciałabym podyskutować trochę o domach budowanych w technologii przyjaznej dla środowiska. Wiadomo, że teraz jest duża moda na ekologię, zdrowy tryb życia i tak dalej. Ale czy poza modą, są jakieś realne przesłanki do budowania domów ekologicznych? Czy to się mówiąc po ludzku opłaca? Pewnie, że zależy mi na kondycji lasów, wiewiórek i innych stworzeń, ale jednak bądźmy realistami… chętnie poczytam wasze komentarze.;)

2

Odp: Domy ekologiczne w praktyce.

Zależy jeszcze o jakich technologiach mowa. Jeżeli chodzi o domy szkieletowe producent może obmyślić je w taki sposób, że są realnie opłacalne, nie tylko dla tych abstrakcyjnych wiewiórek i lasów. Dużo zyskujesz na kosztach energii, na przykład na ogrzewaniu, bo te domy bardzo szybko reagują na temperaturę i łatwo jest je kontrolować. Poza tym są często tańsze od tradycyjnych domów, chociaż wcale nie gorsze. Po prostu korzystają z bardziej wydajnych rozwiązań.

3

Jasne, że są przesłanki! Domy ekologiczne są ładne, estetyczne, oszczędne, wydajne, a troska o środowisko zawsze, ale to zawsze się opłaca!!;) choćby dla kolejnych pokoleń, jeśli już nie dla nas…

4

Popatrz na przykład tutaj http://proekoart.biz/projekty/ – same konkrety.;) Jeśli przyjrzysz się projektom i opisom możesz wyrobić sobie własne zdanie. Wiem, że ten producent dobrze radzi sobie z najnowszymi technologiami i że warto mu zaufać. Bo w kwestii ekologii na pewno liczy się realne doświadczenie, nie tylko same hasła.

Go west!

5

Ja mieszkam w takim domu ekologicznym, a może raczej: energooszczędnym. I w praktyce wygląda to bardzo ładnie. Teraz technologie są naprawdę na takim poziomie, że można działać szybko i ekonomicznie.;)