1

Temat: Poszukiwanie atrakcyjnych licytacji komorniczych w Krakowie

Zastanawiam się od pewnego czasu nad zmianą lokalu dla swojej firmy na coś większego i ostatnio przyszło mi do głowy żeby może spróbować coś taniej kupić na licytacji komorniczej. Jak myślicie, opłaca się?

2

Odp: Poszukiwanie atrakcyjnych licytacji komorniczych w Krakowie

O ile cena ostateczna będzie sporo niższa od rynkowej to jak najbardziej. Pamiętaj, że takie lokale często mogą być w słabym stanie, wymagać poważnego remontu, który nie musi kończyć się tylko na odmalowaniu ścian.

3

Nie no zdaję sobie z tego sprawę, bardziej chodzi mi o to czy faktycznie można kupić jakąś nieruchomość sporo taniej.

4

Pierwsza licytacja komornicza zawsze zaczyna się od 75% ceny, ale ceny oszacowanej, czyli brana jest pod uwagę wartość rynkowa i wartość faktyczna nieruchomości, chociażby ze względu na stan techniczny. Podczas drugiej licytacji, jak pierwsza nie pyknie, cena to już 2/3 tej oszacowanej, wtedy naprawdę można tanio kupić. Na stronie samej kancelarii krakow-komornik.com.pl możesz sobie poczytać dokładnie o takich licytacjach.

5

Warto spróbować, sam kiedyś w ten sposób kupiłem nieruchomość żeby potem mieć tam działalność. Sporo dołożyłem do remontu, faktycznie stan był słaby, ale summa summarum dalej byłem nieźle na plusie. Jak dla mnie dobry pomysł.

6

A wiecie może ile wynosi wadium podczas takich licytacji?

7

1/10 ceny o której Ci pisałam, czyli tej oszacowanej wink Wpłacasz maksymalnie 1 dzień przed licytacją, możesz przelewem puścić, ale przelew musi dojść do odbiorcy dzień przed.

8

No dobra, a jak szukać ciekawych ofert takich licytacji w mieście?

9

Najwygodniej po prostu zaglądać sobie regularnie na stronę jakiejś kancelarii komorniczej, tutaj masz przykład http://www.krakow-komornik.com.pl/licytacje/, że ogłoszenia są zamieszczane właśnie na stronach. Jak nie to na pewno w sądach będą wisiały stosowne obwieszczenia o licytacjach komorniczych w Krakowie i w lokalnym urzędzie gminy, zgodnie z prawem komornik musi w tych miejscach dawać informacje.

10

OK, bardzo mi pomogliście, dzięki!