Temat: Problemy z trądzikiem i utrzymaniem wagi.

Witam, ostatnio pojawił mi się taki problem. nagle zacząłem dużo tyć i wyszedł mi trądzik na twarzy. Dodam, że już nie jestem w wieku młodzieńczym. Martwię się, ze ma raka albo inną chorobę. Jeśli chodzi o tycie to też to jakoś nagle się stało. W sumie nie jem więcej, a zacząłem tyć. Coś zdecydowanie jest nie tak. Czy ktoś tez miał takie objawy i mógłby mi coś doradzić.

2

Odp: Problemy z trądzikiem i utrzymaniem wagi.

To może być problem z układem dokrewnym. Być może tarczyca produkuje zbyt dużo hormonów. Najlepiej od razu udaj się do endokrynologa. W Warszawie bardzo dobrego lekarza znajdziesz tutaj macromedica.pl/endokrynolog-warszawa/ -. Szczerze, patrząc na te objawy to jest to typowy problem hormonalny. Szczególnie jeśli zmiany są nagłe. Jeśli wcześniej nie miałeś problemu z wagą i skórą, a nie zmieniałeś radykalnie diety, to winne sa w dziewięćdziesięciu procentach hormony.

3

Jeżeli chodzi o trądzik lub jakiekolwiek zmiany skórne to najlepiej udaj się do dermatologa. Ja zawsze chodzę tutaj http://macromedica.pl/dermatolog-warszawa/. W wielu przypadkach dermatolog po skórze jest w  stanie ocenić z jakiego typu problemem mamy do czynienia. Jeśli będziesz później potrzebował pomocy endokrynologa to na pewno cię tam skieruje. Moim zdaniem nie ma co panikować, to się zdarza, może jednak od jakiegoś czasu mniej dbasz o to co jesz, albo masz siedzący tryb życia i mało ćwiczysz. Przyjrzyj się swoim nawykom wink

4

Ja jednak zgadzam się z kolegą, który radził iść do endokrynologa. Takie badania na pewno nie zaszkodzą, a jeśli problem jest hormonalny, to lepiej szybko reagować zanim zmiany w organizmie zajdą zbyt daleko.

Go west!

5

Szkoda, ze  w tej kwestii nie ma co liczyć na NFZ. Prywatnie pewnie uda ci się umówić z lekarzem w ciągu tygodnia, a tak musiałbyś czekać pewnie z rok. I tak właśnie państwo dba o nasze zdrowie.

6

Prywatnie jest nie tylko szybciej, ale zazwyczaj diagnoza jest też bardziej trafna tongue

7

No i właśnie to mnie irytuje.