1

Temat: Jaki jest zakres obowiązków Administratora Bezpieczeństwa Informacji?

Cześć, szukam informacji na temat ochrony danych osobowych. Konkretnie chodzi mi o zakres obowiązków osoby wykonującej zawód administratora bezpieczeństwa informacji. Wiem, że to nowy zawód, bo jeszcze do niedawna osoba wykonująca tego typu prace była inspektorem ochrony danych i daltego szukam informacji najlepiej z pierwszej ręki. Także jeśli na forum jest jakis administrator bezpieczeństwa danych to zapraszam do dyskusji:)

2

Odp: Jaki jest zakres obowiązków Administratora Bezpieczeństwa Informacji?

Jak pracowałam w kadrach to w niewielkim stopniu, ale jednak zajmowałam się sprawami związanymi z ochroną danych osobowych i jedyne co mogę powiedzieć na ten temat, to że jest to biurokracja dla biurokracji i nic więcej. W praktyce dane i tak mogą wyciec, bo w Polsce mało kto przykłada do tego typu kwesti większą wagę. Ludzie udostępniają swoje dane na prawo i lewo, bo zwyczjanei sa do tego zmuszani przez rozne instytucje – inaczej nie moga korzytsac z ich usług.

3

Dokładnie. Składam podanie o prace, musze podpisywac klauzule o zgodzie na przetwarzanie danych. Chce podpisać umowę o telefon to samo. Chce zapisac się na siłownie, tez musze podpisywac taka zgode. Czysty obłed.

4

Widzę, że nieco odbiegliście od tematu, dlatego jeszcze raz napiszę o co mi chodzi. Szukam sprawdzonych informacji na temat zawodu administratora bezpieczeństwa informacji, konkretnie na temat zakresu jego obowiązków, nic więcej.

Na tej stronie https://odoserwis.pl/p/348/strefa-inspe … ch-dpo-abi masz artykuł o przykładowym zakresie obowiązków Administratora Bezpieczeństwa Informacji. Ogólnie cała ta strona poświęcona jest tematyce administracji danymi w kontekście ochrony danych osobowych, także może znajdziesz tam jeszcze inne rzeczy, które mogą Cię zainteresować.

6

O, super. Dziekuje.

Nie ma sprawy:) Ogólnie cały serwis https://odoserwis.pl/ poświęcony jest tematyce ochrony danych osobowych. Jeśli planujesz pracować w zawodzie administratora lub po prostu potrzebujesz informacji związanych z ogólnymi lub szczegółowymi zasadami związanymi z ochroną danych w jakimś przedsiębiorstwie czy instytucji, to na tej stronie znajdziesz wszystko co ważne w kwestii ochrony danych osobowych.