Temat: Co myślicie o pracy opiekunki w Niemczech?

Cześć wszystkim. Ostatnio stwierdziłam, że praca opiekunki osób starszych jest tym, czego w życiu pragnę. Zawsze lubiłam osoby starsze, może dlatego że wychowywali mnie dziadkowie. Myślałam nad wyjazdem w tym celu do Niemiec, ponieważ wiem, że głównie tam potrzebna jest pomoc w charakterze opiekunki. Czy sądzicie, że to jest dobry trop? Może ktoś ma jakieś podobne doświadczenia?

2

Odp: Co myślicie o pracy opiekunki w Niemczech?

Moja siostra pracowała jako opiekunka, ale niedługo – chciała po prostu zająć się czymś podczas wakacji, więc pojechała tylko na okres od czerwca do października. Nie chciała wracać, tak jej się spodobało! Jeśli ktoś lubi towarzystwo osób starszych, zna niemieckich i jest gotów pomagać w prowadzeniu domu, to na pewno będzie zadowolony.

3

Myślę, ze dla wielu osób kuszące są zarobki. W Niemczech możesz zarobić kilkukrotnie więcej, niż tutaj. Jest to na pewno opłacalne, jednak pieniądze to tylko jeden z czynników. Przede wszystkim trzeba lubić tę pracę.

4

Zgodzę się, moja siostra miała wykształcenie pielęgniarki, więc miała duże doświadczenie w pomocy osobom starszym, czy obłożnie chorym. Wielu pracodawców także wymaga doświadczenia na podobnym stanowisku.

5

Pod adresem: http://laxocare.pl/ znajdziesz nie tylko oferty pracy, ale także wiele wskazówek jak przygotować się do pracy. Przeczytasz tam także wspomnienia byłych opiekunek. Każda z nich była kiedyś w podobnym momencie swojego życia, jak Ty teraz. Jak sama zobaczysz – nie żałują swojej decyzji zostania opiekunką w Niemczech.

Ja znalazłam pracę jako opiekunka osób starszych w Niemczech, właśnie za pośrednictwem tej firmy. Miałam do czynienia z profesjonalistami, którzy mieli doświadczenie w rekrutowanie osób podobnych do mnie. Wiele się nauczyłam nawet zanim zaczęłam pracować. Ze swojej strony mogę tylko polecić i życzyć Ci powodzenia! Pozdrawiam.

7

Dziękuję, właściwie tylko utwierdziłam się w przekonaniu, że jest to droga dla mnie.