1

Temat: Jak nauczyć dziecko programowania?

Hej, chciałbym nauczyć dziecko programowania ale nie bardzo wiem jak sie za to zabrać żeby nie było nudno no i żeby nie zrazić. Napisałem już kilka takich śmiesznych programów typu podstawowy kalkulator albo pytanie odpowiedź i widze że to chyba dobry kierunek w którym warto dalej iśc. Pytanie tylko jak?

2

Odp: Jak nauczyć dziecko programowania?

Na twoim miejscu posłałabym dziecko tu: GO4Robot sp. z o.o., organizują specjalne warsztaty jak np. nauka programowania dla dzieci z wykorzystaniem klocków lego. Nie wierzyłam że można do tego używać klocków ale przekonałam się na własne oczy. Po kilku zajęciach moja pociecha zrobiła dźwig który rozróżniał kolory skrzyń i je segregował. Byłam taka dumna smile

3

Mogę prosić o jakąś stronkę z informacjami bo nie udało mi się znaleźc niczego w necie.

4

Sory, miałam wkleić i zapomniałam - http://go4robot.pl/oferta/warsztaty/nau … ramowania/. Te zajęcia mają formę warsztatów wiec po szkole moznasmialozawiesc malucha i pójść sobie na zakupy albo załatwiać inne sprawy. Przyjemne z pożytecznym bo w czasie kiedy musisz coś zrobić dziecko spędza czas ucząc sie nowych rzeczy. Jak dla mnie idealne rozwiązanie.

5

Też mi się podoba, bardzo dziekuje za link i w ogóle za twój czas smile. Chyba bedzie to strzał w dziesiatke, a za pare lat otworze firme z synem i bedziemy razem pisać programy big_smile